Aktywność fizyczna musi być różnorodna

Wiele osób regularnie biegających uważa się za ludzi aktywnych. Okazuje się, że nie zawsze tak jest w rzeczywistości. Przede wszystkim trening biegowy wykonywane nawet 3 razy w tygodniu o niczym nie świadczy, jeśli poza nim, nie mamy żadnej innej aktywności.

Biegacze to osoby z założenia aktywne, choć okazuje się, że bardzo dużej ich liczbę nie można do nich zaliczyć, choć faktycznie biegają. Wszystko sprowadza się do tego, jak dużo spalamy kalorii. Wiadomo, że podczas treningu spala się sporo, ale czy podczas całego dnia też mamy jakąś aktywność? Dla ułatwienia, jadąc autem na trening spalimy tylko tyle co podczas biegu. Wybierając windę zamiast schodów, tłumacząc się tym, że przecież biegaliśmy, to również może być za mało aby należeć do aktywnych. Jeżdżenie do pracy autem, a nie rowerem, to kolejny powód do tego, aby nie zaliczyć się do aktywnych. Prawda jest taka, że samo bieganie nie wystarczy, aby zredukować to, co się np. zjadło w ciągu dnia. Coraz częściej biegacze mają problem z dodatkowymi kilogramami, choć biegają. To właśnie brak aktywności dodatkowych powoduje, że te kilogramy nie są takie proste do zrzucenia, choć uczęszcza się regularnie na treningi biegowe.

Z pewnością jest to pewnego rodzaju paradoks, ale obserwacje i relacje samych osób regularnie biegających, to potwierdzają. Okazuje się, że samo bieganie bez dodatkowych aktywności, chociaż tych najprostszych niekoniecznie przełoży się na idealną sylwetkę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.