Poranne bieganie przynosi więcej korzyści

Bieganie to idealny sposób na utrzymanie dobrej kondycji, jak też i figury. Jeśli to drugie jest Twoją motywacją do trenowania biegania, to pamiętaj, że lepsze efekty osiągniesz biegając rano.

Osoby biegające po to, aby schudnąć, osiągną lepsze efekty, gdy trenować będą rano. Ma to spore przełożenie na utratę tkanki tłuszczowej, jak też wzmocnienie organizmu. Poranny bieg to nie tylko “rozruszanie się” po nocy, ale przede wszystkim efektywne spalanie tłuszczu – pod warunkiem, ze bieg będzie trwał dłużej niż tylko 30 minut. Zasada jest jedna, aby zacząć spalać tkankę tłuszczową trzeba biegać przynajmniej 30-40 minut. Do tego, nie można opuścić śniadania, ponieważ mięśnie do pracy muszą mieć energię. Dlatego też lekkie śniadanie jest jak najbardziej wskazane. Aby trening przyniósł naprawdę dobre efekty, warto wybrać treningi tlenowe, czyli dłuższe biegi podczas których tempo nie będzie zbyt szybkie – powinno pozwalać nam swobodnie rozmawiać podczas biegu. Sam trening to nie wszystko, ponieważ skoro odchudzamy się przez bieganie, to i dieta powinna być do tego odpowiednio dostosowana. Zaraz po biegu warto dostarczyć organizmowi węglowodany, a więc dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po banana. Po godzinie od jego zjedzenia przychodzi czas na porządniejszy posiłek, który powinien składać się z białka i tłuszczu. W jego skład śmiało może wejść ryba, jajka oraz lekka sałatka z pomidorem lub innymi warzywami.

Chcąc schudnąć dzięki bieganiu, warto te zasady wprowadzić do swojego codziennego planu dnia. Ważne jest, aby treningi biegowe były realizowane przynajmniej 3 razy w tygodniu. Taka ilość wystarczy, aby organizm przestawił się na spalanie, a nie odkładanie tkanki tłuszczowej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.