Regenerująca moc solanki

Zmęczenie bardzo często towarzyszy sportowcom. Dzień w pracy, później trening, brak czasu na prawdziwą regenerację i odpoczynek – to nie pomaga, gdy się przetrenujemy. Jeśli chcesz szybko i w pełni wypocząć, to postaw na kąpiel solankową.

Solanka to nic innego jak roztwór wody i soli. Kąpiele solankowe są niezwykle popularne w gabinetach odnowy biologicznej oraz wśród sportowców. Zdrowotne właściwości kąpieli solankowej są nie do przecenienia, a szczególnie gdy taką kąpiel zaserwujemy sobie po wyczerpującym treningu. Solankę można śmiało przygotować sobie w domu, ale pod warunkiem, że posiadamy wannę. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią sól i przygotować kąpiel. Wybór w solach jest spory, ponieważ dostępne są w sprzedaży specjalne mieszanki przygotowane dla sportowców, które regenerują mięśnie, jak też i te dzięki którym można się w pełni zrelaksować – zawierają olejki eteryczne. Wśród najczęściej stosowanych soli, znajdują się sole lecznicze typu: bocheńska, zabłocka, iwonicka, a dla oszczędnych może być także i zwykła sól kuchenna. Sól rozpuszczamy w wodzie o temperaturze 36º i warto tą temperaturę podtrzymywać przez przynajmniej 15 minut, bo tyle powinny trwać pierwsze kąpiele. Zwiększając ilość kąpieli można również je wydłużać – każda kolejna może być dłuższa o 2 minuty. Stężenie soli nie powinno przekraczać 6%, gdyż takie właśnie jest najbardziej optymalne. Aby kąpiel solankowa przyniosła korzyści dla organizmu, trzeba do wanny wsypać przynajmniej kilogram soli. W zależności od tego ile wody nalejemy do wanny, to okazać się może, że potrzebne będzie nawet 6 kg soli. Solanka jest naprawdę świetnym sposobem na bolące mięśnie, ponieważ dzięki niej zmniejsza się wrażliwość i pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych. Dodatkowo sól wydłuża czas reakcji nerwów, dzięki czemu nie odczuwa się tak silnie bólu. Oprócz tego solankowa kąpiel normalizuje ciśnienie krwi, a dzięki temu że pory skóry się rozszerzają pod wpływem ciepła, to sole mineralne mogą w prosty sposób dotrzeć do nawet głębokich warstw skóry, odżywiając je. W efekcie poprawia się jędrność i napięcie skóry, wzmacnia się odporność organizmu, o wiele łatwiej organizm usuwa toksyny, a przede wszystkim kąpiel solankowa działa relaksująco, łagodzi napięcia mięśni i nerwów oraz niweluje uczucie zmęczenia.

Kąpiel solankowa może być skutecznym rozwiązaniem problemów związanych ze zmęczonymi i przetrenowanymi mięśniami. Oprócz tego takie 15 minut w gorącej wodzie zapewni świetny wypoczynek, także ten psychiczny. Kąpiel solankowa jest szybkim sposobem na pełną regenerację, szczególnie potrzebną osobom, które regularnie trenują i należą do wybitnie aktywnych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.