Bieganie, bieganiem, a co z innymi aktywnościami?

Sport to zdrowie, a wśród sportowych aktywności najbardziej popularną stało się bieganie. Nie wymaga ono specjalistycznego sprzętu, czy miejsca do uprawiania tego sportu, bo biegać można wszędzie. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna uprawiać ten sport, a trenując, zastanawiają się czy dodatkowa aktywność fizyczna nie obniży wypracowanej kondycji.

Bieganie to sport, który jako jedyny tak intensywnie rozwija bieganie a inne aktywnościwytrzymałość tlenową. Jest to w zasadzie jedyny sport, który szybko i w dużym stopniu rozwija wytrzymałość tlenową. Wiele osób trenujących bieganie zastanawia się nad tym, czy mając regularne treningi i rozpisane plany treningowe, mogą wprowadzić kolejną aktywność fizyczną. Nic nie szkodzi na przeszkodzie pod warunkiem, że codzienne obowiązki na to pozwolą, gdyż kolejna aktywność wymaga czasu i przygotowania. Regularnie biegając z pewnością ma się rozpisanych tygodniowo 3-4 treningów, a więc kolejny dzień aktywności może zaburzyć czas odpoczynku, który jest bardzo ważny dla organizmu i budowania jego wytrzymałości. Dlatego też dobrze jest jeden trening zamienić na inną aktywność, która będzie utrzymywać odpowiednią wytrzymałość tlenową. Aby ją utrzymywać warto najpierw odpowiednio ją wypracować właśnie poprzez bieganie. Czasami bywa tak, że wprowadzenie innego sportu np. pływania jest idealnym odpoczynkiem od biegania. Organizm też może być zmęczony jednostajną i tą są aktywnością, dlatego dobrze jest wprowadzić jakieś urozmaicenie nie rezygnując w ogóle ze sportu.

Jeśli tylko posiada się czas i siły, to treningi biegowe można uzupełnić np. pływaniem, które rozluźni mięśnie. Oprócz tego pływanie pozwala odpocząć psychicznie, co jest równie ważne dla ogólnej kondycji. Chcąc utrzymać swoją kondycję na wysokim poziomie, warto prowadzić treningi urozmaicone, które będą rozwijać wytrzymałość tlenową oraz zapewnią odpoczynek mięśniom.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.