Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu

Z okazji Mikołajek, w Toruniu odbędzie się 8 grudnia  Półmaraton Świętych Mikołajów. To największy z tego typu biegów organizowanych w Polsce i posiada najdłuższąhistorię, gdyż w tym roku odbędzie się jego XI edycja. Potwierdzeniem ogromnej popularności tej imprezy sportowej jest fakt, że udział w niej zadeklarowało już ponad 5 tysięcy biegaczy! Niestety organizatorzy do biegu dopuszczą tylko 4600 osób, o czym decydować będzie kolejność wpłat. Ograniczenie to spowodowane jest kwestiami bezpieczeństwa. W związku z tym, nie ma możliwości zapisania się na Półmaraton w dniu biegu.

Tegoroczny Półmaraton Świętych Mikołajów jest wyjątkowym wydarzeniem, a to za sprawą tego, że trasa biegu będzie przebiegać przez nowo wybudowany most w Toruniu, który jest najnowocześniejszym mostem w Polsce. Trasa będzie przez niego prowadziła tylko raz, będąc przy okazji jego inauguracyjnym otwarciem. Połączeniu tych dwóch wydarzeń będą towarzyszyły imprezy dodatkowe, a wśród nich: koncerty, warsztaty, pokazy artystyczne, noc muzeów oraz jak zapowiadają władze miasta i organizatorzy Półmaratonu – wiele innych dodatkowych atrakcji. Każdy z uczestników biegu otrzyma koszulkę startową, a po ukończeniu biegu kamizelkę termoaktywną, dzięki której nie dojdzie do nagłego wychłodzenia organizmu po zakończonym biegu. Organizatorzy gwarantują osobom przyjezdnym darmowy nocleg, który zorganizowany bezie w Szkole Podstawowej nr 13 im. Jana Pawła II przy ulicy Krasińskiego 45/47. Warunkiem jest posiadanie swojej własnej karimaty oraz śpiwora.

Półmaraton Świętych Mikołajów to niebywałe wydarzenie, które w Toruniu, jak i w całej Polsce stanowi niezwykłą atrakcję. Duże wrażenie robi ilość osób, które bierze w nim udział oraz ich charakterystyczny mikołajkowy strój. Jest to impreza, w której warto wziąć udział i mieć satysfakcję z pokonania 21 km w zimowych warunkach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.